Aktualności

Debata o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 29.05.2026

Policjanci z II Komisariatu Policji spotkali się z mieszkańcami na debacie społecznej. Mundurowi zaprosili do udziału także funkcjonariuszkę Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, by wspólnie przekazywać ważne informacje dla seniorów dotyczące bezpieczeństwa.

Mieszkańcy gminy Santok  byli uczestnikami debaty społecznej, która zorganizowali policjanci z II Komisariatu Policji w Gorzowie Wlkp. Podczas wtorkowego (26 maja) spotkania w Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku omówiono najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.

W trakcie prelekcji funkcjonariuszka Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości przedstawiła metody działania cyberprzestępców, ze szczególnym uwzględnieniem phishingu oraz sposobów wyłudzania danych i środków finansowych. Uczestnicy dowiedzieli się, jak prawidłowo weryfikować nadawcę i treść otrzymywanych wiadomości, a także jak tworzyć silne i bezpieczne hasła, aby skuteczniej chronić swoje dane przed oszustami internetowymi. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania oraz dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z próbami oszustw internetowych.

Policjanci przypomnieli także, że mieszkańcy zawsze mogą także liczyć na pomoc dzielnicowych w  każdej sprawie dotyczącej ich bezpieczeństwa. Debata cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i była okazją do podniesienia świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa.

aspirant Agnieszka Wiśniewska

 Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony