Policyjne patrole rowerowe na ulicach Gorzowa
Wraz z nadejściem ciepłych dni na gorzowskich ulicach, jak co roku, pojawiły się policyjne patrole rowerowe. Funkcjonariusze będą kontrolować parki, miejsca rekreacji, do których dojazd samochodem jest utrudniony lub niemożliwy.
Gorzowskie patrole rowerowe ponownie wyruszyły na ulice miasta, rozpoczynając służbę w sezonie letnim. Funkcjonariusze będą obecni zarówno w centrum miasta, jak i na osiedlach, w parkach, terenach rekreacyjnych. Ich zadaniem jest nie tylko dbanie o bezpieczeństwo i porządek, ale także szybkie reagowanie na wszelkie sytuacje wymagające interwencji w miejscach publicznych. Dzięki wykorzystaniu rowerów policjanci mogą sprawniej docierać do rejonów trudno dostępnych dla radiowozów, takich jak ścieżki rowerowe, deptaki, tereny zielone czy okolice zbiorników wodnych.
Podczas codziennej służby policjanci będą zwracać także uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego - rowerzystów, pieszych oraz użytkowników hulajnóg elektrycznych. Szczególną uwagę poświęcą również najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego i będą informować o nowych zasadach bezpieczeństwa. Przypominamy - od 3 czerwca 2026 r. kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych. Mundurowi rowerzyści będą służyć pomocą, udzielać informacji a także promować bezpieczne zachowania na drodze.
aspirant Agnieszka Wiśniewska
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.