Aktualności
-
Sukces policjanta w Mistrzostwach Polski Policji w Tenisie Stołowym
Mistrzostwa Polski Policji w Tenisie Stołowym zakończyły się dla aspiranta Rafała Dębczyńskiego zdobyciem wysokiego, III miejsca. Funkcjonariusz gorzowskiej Komendy Miejskiej Policji od wielu lat związany jest z tą dyscypliną, ale w zawodach z mundurowymi wystartował pierwszy raz. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki.
-
Jedno spojrzenie więcej – lusterko ratuje życie
Wraz z trwającym sezonem wiosennym i nadchodzącym okresem letnim, na drogach województwa lubuskiego pojawia się coraz więcej motocyklistów. To czas, w którym prócz przestrzegania przepisów, szczególnie ważny staje się wzajemny szacunek, rozwaga i odpowiedzialność wszystkich uczestników ruchu drogowego. W relacji kierowca auta – kierowca motocykla, kluczowa jest stała obserwacja sytuacji na jezdni. Jedno spojrzenie więcej w lusterko ratuje życie!
-
Policjant znalazł 60 tysięcy złotych. Pieniądze szybko wróciły do właściciela
Dyżurny kostrzyńskiej jednostki w czasie wolnym od służby na zakupach znalazł saszetkę. W środku było około 60 tysięcy złotych. Brak dokumentów nie przeszkodził, by pieniądze szybko wróciły do właściciela. Wraz z patrolem i obsługą sklepu potwierdzono, kto zostawił je w przebieralni.
-
Nietrzeźwy kierowca doprowadził do zderzenia i próbował uciekać pieszo. W aucie narkotyki
Nietrzeźwy kierowca wjechał z dużą prędkością w tył innego auta, a po zdarzeniu, wraz z pasażerem, próbował uciekać z miejsca zdarzenia. Ich zatrzymanie było możliwe dzięki policjantowi po służbie, który był w okolicy oraz osób postronnych. Kierowca nie miał uprawnień, a w aucie zabezpieczono narkotyki. Kierowca, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
Poranne badania trzeźwości w Kostrzynie nad Odrą
Policjanci ruchu drogowego wraz z pododdziałami prewencji prowadzili poranne badania trzeźwości w Kostrzynie nad Odrą. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które mimo tego, że w organizmie miały alkohol, zdecydowały się kierować autem. Mundurowi zatrzymali im już prawo jazdy.
-
Odpalone fajerwerki w tłumie. Policjanci zatrzymali dwie osoby
Policjanci zatrzymali dwie osoby po odpaleniu fajerwerków w trakcie koncertu w centrum miasta. Materiały pirotechniczne stworzyły zagrożenie, bo wybuchały w tłumie. Mężczyzna po ich opaleniu oddalił się z miejsca, ale został szybko wytypowany dzięki nagraniom z miejskiego monitoringu. Udział drugiej osoby w zdarzeniu jest wyjaśniany.
-
Przedwakacyjne spotkania z uczniami
Gorzowskie policjantki wraz z funkcjonariuszem z Komendy Wojewódzkiej Policji spotkali się z uczniami klasy II Szkoły Podstawowej w Kłodawie. Wizyta była doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom specyfiki służby w Policji oraz codziennej pracy funkcjonariuszy.
-
Kolejne działania profilaktyczne policjantów
Gorzowscy mundurowi po raz kolejny zostali zaproszeni na rodzinny festyn aby promować bezpieczeństwo wśród najmłodszych. Piknik był również świetną okazją, aby tuż przed zbliżającymi się wakacjami przypomnieć dzieciom i młodzieży zasady bezpieczeństwa.
-
Służby mundurowe dla dzieci. Charytatywny spływ kajakowy
Przedstawiciele służb mundurowych wzięli udział w charytatywnym spływie kajakowym zorganizowanym pod hasłem „Mundurowi Dzieciom”. Wydarzenie połączyło promocję aktywnego stylu życia z pomocą najmłodszym potrzebującym wsparcia. Sporą reprezentację stanowili policjanci i pracownicy cywilni.
-
Niebezpieczny manewr na przejściu dla pieszych
Wysoki mandat zapłaci kierujący Fiatem, który na przejściu dla pieszych wyprzedzał nieoznakowany radiowozów i busa. Ta sytuacja została nagrana przez videorejestrator. Wyprzedzanie w takich miejscach jest niebezpieczne. Pieszy przy zderzeniu z autem może odnieść poważne obrażenia.
-
Policjanci dla Hospicjum. Zbiórka zakończona sukcesem
Policjanci wspierają gorzowskie hospicjum. Funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę produktów niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Akcja po raz kolejny spotkała się z dużym odzewem nie tylko wśród mundurowych, ale także pracowników komendy, szkół i przedszkoli.
-
Nietrzeźwi kierujący zatrzymani podczas porannych działań policjantów
Funkcjonariusze wyposażeni w alkomaty od wczesnego poranka kontrolowali użytkowników gorzowskich dróg. Dwie osoby, mężczyzna i kobieta, zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.
-
Zadbaj o bezpieczeństwo - długi weekend przed nami
Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. W tym okresie na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklistów, rowerzystów oraz pieszych.