Aktualności
-
Nietrzeźwy kierowca doprowadził do zderzenia i próbował uciekać pieszo. W aucie narkotyki
Nietrzeźwy kierowca wjechał z dużą prędkością w tył innego auta, a po zdarzeniu, wraz z pasażerem, próbował uciekać z miejsca zdarzenia. Ich zatrzymanie było możliwe dzięki policjantowi po służbie, który był w okolicy oraz osób postronnych. Kierowca nie miał uprawnień, a w aucie zabezpieczono narkotyki. Kierowca, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
Poranne badania trzeźwości w Kostrzynie nad Odrą
Policjanci ruchu drogowego wraz z pododdziałami prewencji prowadzili poranne badania trzeźwości w Kostrzynie nad Odrą. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które mimo tego, że w organizmie miały alkohol, zdecydowały się kierować autem. Mundurowi zatrzymali im już prawo jazdy.
-
Odpalone fajerwerki w tłumie. Policjanci zatrzymali dwie osoby
Policjanci zatrzymali dwie osoby po odpaleniu fajerwerków w trakcie koncertu w centrum miasta. Materiały pirotechniczne stworzyły zagrożenie, bo wybuchały w tłumie. Mężczyzna po ich opaleniu oddalił się z miejsca, ale został szybko wytypowany dzięki nagraniom z miejskiego monitoringu. Udział drugiej osoby w zdarzeniu jest wyjaśniany.
-
Przedwakacyjne spotkania z uczniami
Gorzowskie policjantki wraz z funkcjonariuszem z Komendy Wojewódzkiej Policji spotkali się z uczniami klasy II Szkoły Podstawowej w Kłodawie. Wizyta była doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom specyfiki służby w Policji oraz codziennej pracy funkcjonariuszy.
-
Kolejne działania profilaktyczne policjantów
Gorzowscy mundurowi po raz kolejny zostali zaproszeni na rodzinny festyn aby promować bezpieczeństwo wśród najmłodszych. Piknik był również świetną okazją, aby tuż przed zbliżającymi się wakacjami przypomnieć dzieciom i młodzieży zasady bezpieczeństwa.
-
Służby mundurowe dla dzieci. Charytatywny spływ kajakowy
Przedstawiciele służb mundurowych wzięli udział w charytatywnym spływie kajakowym zorganizowanym pod hasłem „Mundurowi Dzieciom”. Wydarzenie połączyło promocję aktywnego stylu życia z pomocą najmłodszym potrzebującym wsparcia. Sporą reprezentację stanowili policjanci i pracownicy cywilni.
-
Niebezpieczny manewr na przejściu dla pieszych
Wysoki mandat zapłaci kierujący Fiatem, który na przejściu dla pieszych wyprzedzał nieoznakowany radiowozów i busa. Ta sytuacja została nagrana przez videorejestrator. Wyprzedzanie w takich miejscach jest niebezpieczne. Pieszy przy zderzeniu z autem może odnieść poważne obrażenia.
-
Policjanci dla Hospicjum. Zbiórka zakończona sukcesem
Policjanci wspierają gorzowskie hospicjum. Funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę produktów niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Akcja po raz kolejny spotkała się z dużym odzewem nie tylko wśród mundurowych, ale także pracowników komendy, szkół i przedszkoli.
-
Nietrzeźwi kierujący zatrzymani podczas porannych działań policjantów
Funkcjonariusze wyposażeni w alkomaty od wczesnego poranka kontrolowali użytkowników gorzowskich dróg. Dwie osoby, mężczyzna i kobieta, zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.
-
Zadbaj o bezpieczeństwo - długi weekend przed nami
Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. W tym okresie na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklistów, rowerzystów oraz pieszych.
-
Bezpieczeństwo to dziecinnie prosta sprawa. Kask na głowę i w drogę!
Od 3 czerwca kask staje się obowiązkowym wyposażaniem, bez którego ani rusz. Przepis obowiązuje wszystkie osoby poniżej 16. roku życia poruszające się rowerem, hulajnogą elektryczną oraz innymi urządzeniami transportu osobistego, takimi jak elektryczne deskorolki czy monocykle. Nowe regulacje mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników ruchu drogowego. Lubuska Policja przygotowała wyjątkowy spot profilaktyczny – jego przesłanie? Bezpieczeństwo to dziecinnie prosta sprawa. Kask na głowę i w drogę!
-
Manipulacja zakończona stratą prawie 60 tysięcy złotych
Wystawiona na portalu oferta wynajmu domku to początek problemów mężczyzny, który ostatecznie stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pokrzywdzony myślał, że ratuje swoje środki, a okazało się, że z jego konta zniknęły pieniądze. Policjanci po raz kolejny przypominają, by dokładnie analizować przekazywane informacje dotyczące naszych oszczędności.
-
Nieprzytomna leżała na chodniku. Ratował ją kryminalny po służbie
Gorzowski policjant służby kryminalnej natychmiast zareagował, gdy zobaczył leżącą na chodniku kobietę. Po sprawdzeniu jej czynności życiowych okazało się, że należy przystąpić do natychmiastowej resuscytacji. Wezwane pogotowie przejęło czynności ratownicze i ostatecznie udało się przywrócić krążenie. Kobieta została przewieziona do szpitala. Działanie policjanta to postawa godna naśladowania.
Prewencja
-
Współpraca instytucji i służb na rzecz osób z niepełnosprawnościami
Gorzowska Policja wzięła udział w pikniku integracyjnym, zorganizowanym przez Centrum Usług Społecznych w Gorzowie Wlkp., na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie miało na celu promowanie wsparcia, integracji oraz budowanie świadomości społecznej na temat potrzeb i wyzwań, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami i ich bliscy.
-
Współpraca ze służbami – lekcja dla oddziałów mundurowych
W szkole z oddziałami o profilu mundurowym odbyły się zajęcia prowadzone przez funkcjonariusza Policji, poświęcone tematyce współpracy Policji z innymi służbami oraz jednostkami samorządu terytorialnego.
-
„Bezpiecznie Ferie – Uchwyć Dobry Wzór
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. realizując program działań prewencyjnych „Bezpieczne Ferie 2026”, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn.: „Bezpiecznie Ferie – Uchwyć Dobry Wzór”. Konkurs kierowany jest do uczniów klas od IV do VIII szkół podstawowych województwa lubuskiego.
-
Bankowcy dla CyberEdukacji: Uważaj na “Fałszywego Kuriera”
Cyberprzestępcy coraz częściej podszywają się pod firmy kurierskie wykorzystując osoby oczekujące na przesyłki do wyłudzenia danych oraz pieniędzy. Wysyłają fałszywe SMS-y i e-maile z informacją o rzekomej dopłacie do paczki lub konieczności pilnego potwierdzenia dostawy. Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić oszczędności.
-
Szczęśliwe ferie to bezpieczne ferie
Ruszyły ferie a wraz z nimi kontrole miejsc zorganizowanego wypoczynku i rozmowy profilaktyczne z najmłodszymi. Policjanci wraz z pracownikami sanepidu edukują dzieci jak zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Spotkania potrwają do końca ferii.
Ruch drogowy
-
Niebezpieczny manewr na przejściu dla pieszych
Wysoki mandat zapłaci kierujący Fiatem, który na przejściu dla pieszych wyprzedzał nieoznakowany radiowozów i busa. Ta sytuacja została nagrana przez videorejestrator. Wyprzedzanie w takich miejscach jest niebezpieczne. Pieszy przy zderzeniu z autem może odnieść poważne obrażenia.
-
Nietrzeźwi kierujący zatrzymani podczas porannych działań policjantów
Funkcjonariusze wyposażeni w alkomaty od wczesnego poranka kontrolowali użytkowników gorzowskich dróg. Dwie osoby, mężczyzna i kobieta, zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.
-
Policyjne patrole rowerowe na ulicach Gorzowa
Wraz z nadejściem ciepłych dni na gorzowskich ulicach, jak co roku, pojawiły się policyjne patrole rowerowe. Funkcjonariusze będą kontrolować parki, miejsca rekreacji, do których dojazd samochodem jest utrudniony lub niemożliwy.
-
Auto musi być sprawne. Policyjne kontrole stanu technicznego
Właściwy stan techniczny auta jest istotnym elementem bezpieczeństwa na drogach. Policjanci ruchu drogowego podczas kontroli sprawdzają czy auto jest sprawne i nie ma zmian niezgodnych z przepisami. Przyciemniane szyby i modyfikowane układy wydechowe mogą nie spełniać obowiązujących przepisów. W takim przypadku policjanci zatrzymają dowód rejestracyjny auta.
-
Poranne badania trzeźwości w Kostrzynie nad Odrą
Policjanci ruchu drogowego i pododdziałów prewencji przeprowadzili poranne badania trzeźwości w Kostrzynie nad Odrą. Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby, które kierowały mimo tego, że były pod wpływem alkoholu. Kierujący zakończyli jazdę i stracili prawo jazdy.


















