O nas - Tekst łatwy do czytania (ETR)
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim
Siedziba Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, w której interesanci mogą załatwić sprawę, znajduje się przy ulicy Wyszyńskiego 122 w Gorzowie Wielkopolskim. Wejście do budynku możliwe jest od strony ulicy Wróblewskiego. Siedziba oznaczona jest tablicą informacyjną na gmachu budynku.
Do wejścia głównego prowadzą schody. Po lewej stronie schodów znajduje się podjazd dla osób poruszających się na wózku. Do tego podjazdu można dostać się z parkingu po lewej stronie budynku, gdzie znajduje się oznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
W holu głównym, po lewej stronie, usytuowany jest punkt kontroli ruchu osobowego i recepcja. Personel recepcji pracuje w dniach poniedziałek- piątek w godzinach 7.30-15.30. i nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego. Recepcja jest wyposażona w aparaty telefoniczne. Można z nich skorzystać, aby połączyć się z policjantem lub pracownikiem Policji.
W Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przez całą dobę funkcjonuje stanowisko kierowania. Osoby pełniące służbę na tym stanowisku nie są przeszkolone w zakresie języka migowego. Po godzinie 15:30 dyżurny jednostki pełni rolę osoby informującej.
Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z recepcji i poruszają się po terenie Komendy Miejskiej Policji w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika Komendy Miejskiej Policji (osoby wprowadzającej). Przejście z recepcji do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Do dalszej części obiektu prowadzą schody, przy których umiejscowiona jest winda. Interesanci mogą być obsłużeni w wyznaczonym pomieszczeniu znajdującym się na parterze budynku.
Toalety dla interesantów znajdują się na każdym piętrze budynku, toaleta na parterze budynku jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku.
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Budynek wyposażony został w tablice informujące o drogach ewakuacji (w postaci piktogramów).
Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online. Połączenie z Policja z pomocą polskiego języka migowego i systemu języka migowego online jest także możliwe poprzez połączenie wideo przez internet z dowolnego urządzenia i miejsca.
Aby dowiedzieć się, jak skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online, w jednostce Policji lub przez Internet, przejdź do strony internetowej: https://euslugi.policja.pl/
Komisariat Policji I w Gorzowie Wielkopolskim
Komisariat Policji I w Gorzowie Wielkopolskim znajduje się na ulicy Zygalskiego 2 w Gorzowie Wielkopolskim. Siedziba oznaczona jest tablicą informacyjną na gmachu budynku.
Przy budynku Komisariatu Policji I w Gorzowie Wielkopolskim, w odległości około 30-40 metrów od wejścia głównego, znajduje się parking dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Jest wyznaczone miejsce parkongowe dla osób z niepełnosprawnością.
Do wejścia głównego prowadzi chodnik oraz droga z kostki brukowej. Przy drzwiach wejściowych do budynku, z prawej strony, znajduje się domofon. Po wejściu do budynku, po lewej stronie przy schodach, znajduje się platforma dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Na parterze, po lewej stronie budynku, znajduje się stanowisko kierowania dyżurnego, który pełni rolę osoby informującej. Osoby pełniące służbę na tym stanowisku nie są przeszkolone w zakresie języka migowego. Przy stanowisku kierowania znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W budynku komisariatu, na parterze po prawej stronie znajduje się winda prowadząca na wyższe kondygnacje. Winda przystosowana dla osób z niepełnosprawnością, w tym poruszającym się na wózku.
Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z poczekalni , która znajduje się przed stanowiskiem kierowania i poruszają się po terenie komisariatu w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika komisariatu(osoby wprowadzającej). Przejście z poczekalni do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami, których otwarcie możliwe jest tylko za pomocą czytnika kart, które posiadają policjanci i pracownicy komisariatu.
W okolicy nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Budynek wyposażony jest w tablice informujące o drogach ewakuacji.
Brak możliwości załatwienia sprawy w komisariacie z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.
Komisariat Policji II w Gorzowie Wielkopolskim
Komisariat Policja II w Gorzowie Wielkopolskim., w której interesanci mogą załatwić sprawę znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy. Kwiatowej 10. Budynek oznaczony jest tablicą informacyjną umieszczoną na gmachu budynku. Przed budynkiem znajduje się parking, na którym wyznaczone jest jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do wejścia głównego prowadzą schody z poręczami. Przed schodami brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Przed schodami, po prawej stronie, znajduje się dzwonek przywołujący dyżurnego komisariatu. Przed wejściem do budynku, po prawej stronie, znajduje się domofon, który ma za zadanie umożliwienie kontaktu z dyżurnym jednostki. W hollu głównym na wprost znajduje stanowisko kierowania dyżurnego, który pełni rolę osoby informującej. Osoby pełniące służbę na tym stanowisku nie są przeszkolone w zakresie języka migowego. Po prawej stronie dyżurki znajduje się punkt kontroli ruchu osobowego. Przed dyżurką znajdują się miejsca siedzące dla interesantów. Brak jest toalety dla interesantów.
Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z poczekalni, która znajduje się przed stanowiskiem kierowania i poruszają się po terenie KP w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika KP (osoby wprowadzającej). Przejście z poczekalni do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami z elektromagnesem i jedną bramką umieszczoną po prawej stronie wchodząc do budynku, przez które z pomocą pracownika może przejechać osoba poruszająca się na wózku.
W okolicy nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Budynek nie jest wyposażony w tablice informujące o drogach ewakuacji.
Brak możliwości załatwienia sprawy w komisariacie z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.
Komisariat Policji w Witnicy
Komisariat Policja w Witnicy znajduje się na ulicy Żwirowej 2 w Witnicy w budynku o trzech kondygnacjach. Na frontowej ścianie budynku komisariatu znajduje się tablica informująca o nazwie instytucji. Przed budynkiem znajduje się parking, na którym wyznaczone są dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku komisariatu prowadzi specjalny podjazd dla osób niepełnosprawnych, który nie posiada przeszkód poziomych oraz pionowych i jest ograniczony metalową barierką.
Przy drzwiach głównych nie ma dzwonka przywoławczego dla niepełnosprawnych. Na parterze budynku znajduje się pomieszczenie dla osób oczekujących, a także toaleta oznaczona i przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Obsługa osób niepełnosprawnych ruchowo odbywa się w pomieszczeniu na parterze budynku.
W okolicy nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Budynek jest wyposażony w tablice informujące o drogach ewakuacji w postaci piktogramów.
Brak możliwości załatwienia sprawy w komisariacie z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online
Komisariat Policji w Kostrzynie nad Odrą
Komisariat Policja w Kostrzynie nad Odrą znajduje się na ulicy Jana Pawła II 64 w Kostrzynie nad Odrą. Budynek oznaczony jest tablicą informacyjną na gmachu budynku. Przed budynkiem znajduje się jedno oznaczone miejsce parkingowe dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Do budynku komisariatu prowadzą schody oraz specjalny podjazd dla osób niepełnosprawnych. Po lewej stronie przy drzwiach znajduje się dzwonek przywoławczy. Na parterze budynku znajduje się stanowisko kierowania dyżurnego, który pełni rolę osoby informującej. Osoby pełniące służbę na tym stanowisku nie są przeszkolone w zakresie języka migowego. Na parterze budynku znajduje się pomieszczenie dla interesantów. Po prawej stronie znajduje się ogólnodostępna toaleta, z której może również skorzystać osoba niepełnosprawna. Budynek nie posiada windy. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Obsługa osób niepełnosprawnych ruchowo odbywa się w pomieszczeniu na parterze budynku.
W okolicy nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Budynek jest wyposażony w tablice informujące o drogach ewakuacji w postaci piktogramów.
Brak możliwości załatwienia sprawy w komisariacie z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.
Posterunek Policji w Bogdańcu
Posterunek Policji w Bogdańcu znajduje się na ulicy Dworcowej 5 w Bogdańcu. Budynek oznaczony jest tablicą informacyjną na gmachu budynku. Przed budynkiem znajduje się jedno oznaczone miejsce parkingowe dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Do wejścia głownego prowadzi chodnik który, nie posiada przeszkód poziomych oraz pionowych. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Obsługa osób niepełnosprawnych ruchowo odbywa się w pomieszczeniu na parterze budynku.
W okolicy nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Budynek jest wyposażony w tablice informujące o drogach ewakuacji w postaci piktogramów.
Brak możliwości załatwienia sprawy w posterunku z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.
Komendant Miejski Policji jest organem administracji rządowej na obszarze danego województwa. Jest odpowiedzialny za ochronę bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu i miasta.
W granicach swych zadań Policja wykonuje czynności: operacyjno-rozpoznawcze, dochodzeniowo-śledcze i administracyjno-porządkowe w celu:
- rozpoznawania, zapobiegania i wykrywania przestępstw, przestępstw skarbowych i wykroczeń;
- poszukiwania osób ukrywających się przed policją, prokuraturą, sądami oraz
- poszukiwania osób zaginionych.
Policja wykonuje również czynności na polecenie sądu, prokuratora, organów administracji państwowej i samorządu terytorialnego w zakresie określonym w ustawach.
Komendant Miejski Policji podlega nadzorowi Komendantowi Głównemu Policji, Komendantowi Wojewódzkiemu Policji oraz Staroście.
Komendanta Miejskiego Policji powołuje i odwołuje Komendant Wojewódzki Policji, po zasięgnięciu opinii Starosty albo Prezydenta Miasta.
Komendant Miejski Policji wykonuje swoje zadania przy pomocy podległej Komendy Miejskiej Policji.
Komendant Miejski Policji jest szefem wszystkich policjantów na terenie na terenie swojego działania i koordynuje funkcjonowanie podległych mu jednostek Policji na terenie miasta na prawach powiatu i powiatu.
Komendant Miejski Policji składa roczne sprawozdania ze swojej działalności, a także informacje o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego. Jest zobowiązany współdziałać z Biurem Nadzoru Wewnętrznego w zakresie realizacji jego zadań.
Strukturę organizacyjną Komendy oraz szczegółowe informacje na temat zadań np. wydziałów w komendzie, pokazuje Regulamin Komendy Miejskiej Policji.
znajdziesz na stronie internetowej, patrz link w tekście.
W Komendzie Miejskiej Policji prowadzona jest strona internetowa oraz strona BIP, patrz linki w tekście.
W Komendzie Miejskiej Policji możesz złożyć wniosek, skargę lub petycję.
Jeśli jesteś pokrzywdzonym lub świadkiem przestępstwa lub wykroczenia, udaj się do najbliższej jednostki Policji lub zadzwoń pod numer alarmowy 112.
Film KMP_film.mp4
Pobierz plik KMP_film.mp4 (format mp4 - rozmiar 31.1 MB)