KMP Gorzów Wielkopolski

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Prewencja

 1. ROZPOCZĄŁ SIĘ SEZON ROWEROWY. ZABEZPIECZ SWÓJ ROWER!

  Każdego roku wraz z rozpoczęciem wiosny policjanci otrzymują większą ilość zgłoszeń o kradzieżach jednośladów, które giną najczęściej spod sklepów, z posesji, klatek schodowych lub z niezamkniętych pomieszczeń. Zdarza się również, że złodzieje włamują się do piwnicy czy garażu, gdzie rowery są przechowywane.

 2. Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Już od poniedziałku 22 lutego policjanci Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. włączają się w szereg działań związanych z obchodami „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i prawa osób pozostających w takiej sytuacji. Zaplanowane w tym tygodniu dyżury policjantów i specjalistów dają każdemu zainteresowanemu szansę uzyskania profesjonalnej pomocy.

 3. Zamarznięte jeziora i stawy są niebezpieczne. Policjanci ostrzegają

  Utrzymujący się mróz spowodował, że na stawach i jeziorach pojawiła się lodowa pokrywa. Niska temperatura nie oznacza jednak, że jest bezpieczna. Policjanci przez całą zimę sprawdzają, czy w takich miejscach nie bawią się dzieci. Lód w każdym momencie może się załamać. Funkcjonariusze przypominają, by do ślizgania wybierać inne miejsca. Przestrzegamy też przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne amatorów wędkowania.

 4. Zamarznięte jezioro może okazać się pułapką. Zachowaj rozwagę!

  Niewiele trzeba, by na zamarzniętym stawie czy jeziorze doszło do tragedii. Dlatego policjanci przez całą zimę, a zwłaszcza w okresie ferii, kontrolują takie miejsca. Funkcjonariusze sprawdzają czy dzieci i młodzież nie próbują ślizgać się w miejscach, które mogą okazać się śmiertelną pułapką. Cienka warstwa lodu może w każdej chwili się załamać.

 5. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

  Policjanci gorzowskiej jednostki wspólnie z pracownikami powiatowej placówki sanepid-u oraz funkcjonariuszem Straży Pożarnej odwiedzili miejsca, gdzie przebywają dzieci na półkoloniach.

Ruch drogowy

 1. Majówka na lubuskich drogach. O bezpieczeństwo kierujących zadbają policjanci

  Lubuscy policjanci ruchu drogowego już od rana widoczni są na drogach regionu. Długi majowy weekend zawsze jest dla nich sporym wyzwaniem. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim zmotoryzowanym, którzy w tym czasie będą pokonywać lubuskie arterie komunikacyjne. Noga z gazu. Liczy się bezpieczeństwo.

 2. Jechał z dzieckiem w miejscowości aż 179 km/h, bez prawa jazdy, autem bez przeglądu. Sprawa trafi do sądu.

  Kierowca forda mustanga, który jechał 179 kilometrów na godzinę w miejscowości, został zatrzymany przez grupę SPEED. Podczas kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie kierującego. Mężczyzna, który wiózł kilkuletniego chłopca, nie miał uprawnień do kierowania. Auto, którym kierował nie było dopuszczone do ruchu i do tego miało pękniętą szybę czołową. Gorzowscy policjanci odstąpili od ukarania mandatem i w jego sprawie skierują wniosek o ukaranie do sądu.

 3. Wysokie grzywny za niebezpieczną jazdę. Kierowcy wcześniej zatrzymani przez grupę SPEED

  Policjanci z gorzowskiej grupy SPEED wielokrotnie za popełnione przez kierowców wykroczenia, rezygnują z nałożenia mandatu i sprawy kierują do sądu, który nakłada wysokie kary. Za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym kolejni kierowcy będą musieli zapłacić 4000 i 5000 złotych grzywny. To potwierdzenie, że zbyt szybka jazda nie jest akceptowana i powoduje zagrożenia.

 4. W centrum miasta duże zmiany w organizacji ruchu. Kierowcom pomagają policjanci

  Gorzowscy policjanci sprawdzają, jak kierowcy radzą sobie z nową organizacją ruchu w centrum miasta. Są osoby, które nie obserwują drogi i znaków. Dlatego na kilku skrzyżowaniach są obecni funkcjonariusze ruchu drogowego, by pomagać kierowcom. Od rana widać, że apele o omijanie okolic remontowanych ulic przyniosły skutek. Ruch był spokojny i płynny, choć nie obyło się bez błędów.

 5. Służby wchodziły przez okno, bo 83-latka potrzebowała natychmiastowej pomocy

  Gorzowscy policjanci ruchu drogowego wraz ze strażakami weszli przez okno do mieszkania 84-latki, z którą nie było kontaktu. Kobieta nie dawała oznak życia, a drzwi do mieszkania były zamknięte. Mieszkanka Gorzowa leżała na podłodze w jednym z pomieszczeń po tym jak upadła i prawdopodobnie straciła przytomność. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom służb kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy.