KMP Gorzów Wielkopolski

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Wstąp do Policji
Dzielnicowi
Moja Komenda
Mapy zagrożeń

Prewencja

 1. Zachowaj Trzeźwy Umysł - finał akcji i spotkanie z policjantami

  Finał ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj trzeźwy umysł” był okazja do rozmowy o zapobieganiu patologii, w tym zażywania alkoholu, narkotyków i stosowania przemocy. Funkcjonariusze spotkali się z dziećmi i promowali prospołeczne zachowania. Policjanci zaprezentowali także sprzęt wykorzystywany przez kontrterrorystów, a na koniec rozegrali mecz piłkarski ze strażakami.

 2. Bezpieczny pierwszy dzień wiosny

  Gorzowscy policjanci wykorzystują każda okazje, by z dziećmi rozmawiać o bezpieczeństwie. Funkcjonariuszki w pierwszy dzień wiosny spotkały się z uczniami, by poruszyć bardzo ważne tematy. Na wiele pytań dzieci znają już odpowiedź, ale o bezpieczeństwie w domu i na ulicy dorośli powinni rozmawiać każdego dnia.

 3. Oszust miał zdalny dostęp do telefonu i wypłacił z konta pieniądze. Policjanci ostrzegają

  Rzekomy pracownik banku przekonał swojego rozmówcę, że środki na koncie są zagrożone i należy natychmiast działać. Pokrzywdzeni zainstalowali na swoich telefonach aplikację do zdalnego dostępu, wskazane przez przestępców. Dzięki temu oszuści wypłacili kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają przed tego typu oszustwami. W kilka minut możemy stracić swoje oszczędności.

 4. Oszczędności wyrzucone przez okno. Policjanci ostrzegają przed oszustami

  Oszust zadzwonił do seniorki z Gorzowa Wielkopolskiego i przekonał ją, że jej oszczędności są zagrożone. Mężczyzna udawał policjanta. Kobieta wyrzuciła przez okno 30 tysięcy złotych, bo była przekonana, że gotówka do niej wróci. Policjanci przypominają, by uważać na manipulacje oszustów, bo prowadzą one do utraty pieniędzy.

 5. Trwają ferie i kontrole miejsc wypoczynku

  Policjanci, strażacy oraz pracownicy sanepidu kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Organizowane półkolonie są każdego roku sprawdzane przez służby. Kontrole dokumentacji czy warunków sanitarnych to tylko część wizyty. Duże grupy uczniów to także okazja do rozmowy na temat bezpiecznego wypoczynku.

Ruch drogowy

 1. "Niechronieni" muszą czuć się bezpiecznie – intensywne działania lubuskiej drogówki

  Piesi oraz rowerzyści to szczególna grupa uczestników ruchu drogowego, ponieważ w przypadku zderzenia z nadjeżdżającym pojazdem mają niewielkie szanse, aby wyjść z tego bez szwanku. Lubuscy policjanci kładą szczególny nacisk na poprawę bezpieczeństwa „niechronionych”, dlatego wykorzystując najnowszy sprzęt oraz wzmożone patrole w okolicach przejść dla pieszych sprawdzają zachowanie pomiędzy „niechronionymi”, a kierowcami.

 2. Przyjechała do przedszkola po dzieci. Była nietrzeźwa, ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami

  Kobieta chciała odebrać dzieci z przedszkola w stanie nietrzeźwości i przyjechała po nie autem. Podejrzenia co do jej stanu miał mężczyzna, który natychmiast zareagował. Kobiecie udało się uciec pieszo, ale szybko dotarli do niej policjanci. Okazało się, że ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Została na noc zatrzymana w komendzie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

 3. Nietrzeźwa wiozła autem dziecko do przedszkola

  Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kobietę kierującą autem w stanie nietrzeźwości. W jej samochodzie było także kilkuletnie dziecko, które wiozła do przedszkola. Kobieta miała problem z płynną jazda, najechała na krawężnik. Została jednak w porę zauważona przez mundurowych.

 4. Nietrzeźwi dalej nie pojadą. Działania drogówki na trasie S3

  Policjanci wraz z innymi służbami na trasie ekspresowej S3 przeprowadzili masowe kontrole trzeźwości. Już po kilkudziesięciu minutach działań funkcjonariusze zatrzymali pierwszego nietrzeźwego. W krótkim czasie było ich łącznie czterech. Jeden z nich wiózł autem rodzinę. Funkcjonariusze skontrolowali 2500 kierowców.

 5. Niebezpieczne manewry w centrum miasta. Kierowca bez prawa jazdy tłumaczył, że bolały go oczy

  Kierujący bez uprawnień miał spore problemy na głównym skrzyżowaniu w Gorzowie Wielkopolskim. Funkcjonariuszom powiedział, że bolały go oczy i nic nie widział. Operator miejskiego monitoringu zauważył, że mężczyzna wjechał na torowisko, a kiedy zbliżał się tramwaj, próbował się wycofać, zjechał z drogi i uderzył w niewielkie drzewo. Kiedy świadek próbował go zatrzymać, kierowca odjechał. Mężczyzna ostatecznie zjechał z ulicy, choć nie bez problemu. Policjanci odstąpili od mandatu i sprawę skierowali do sądu.

Ochrona prawna funkcjonariusza
BIP KMP
Służba Cywilna
Reportracism
Quiz - Czy jesteś bezpieczny w Internecie?
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOBUSU
Tłumacz języka migowego
Lubuska niebieska tarcza
KWP Gorzow
Urząd Miasta
Policjant który mi pomógł
Niebieska linia
Stop seksturystyce
Osrodek intrerwencji kryzysowej
Quiz dla młodzieży
Zielona Strefa
Powrót na górę strony