Pełnimy dyżury w "Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"
W Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz jednostkach podległych trwają dyżury związane z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który w tym roku obchodzony jest w dniach od 23 do 28 lutego. Osoby pokrzywdzone przestępstwem potrzebujące pomocy lub porady mogą zgłosić się w tym czasie do odpowiedniego punktu konsultacyjnego, gdzie policjanci oraz pracownicy instytucji pomocowych udzielą im specjalistycznej pomocy.
To już czwarty dzień dyżurów specjalistów, którzy w punktach konsultacyjnych zorganizowanych na terenie całego powiatu gorzowskiego służą pomocą i niezbędnymi poradami prawnymi. W Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. do tej pory można było skorzystać z porad specjalistów takich gorzowskich instytucji jak Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna. Dziś w godz. 12:00- 14:00 na interesantów czekać będą pracownik socjalny ośrodka pomocy społecznej oraz dzielnicowi w Lubiszynie i Kostrzynie n/Odrą.
W tegoroczne obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” włączyły się m.in. Naczelna Rada Adwokacka, Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Prokuratura Generalna oraz inne podmioty. Zgodnie z ideą obchodów osoby pokrzywdzone przestępstwem w trwającym tygodniu mogą uzyskać takie informacje jak to, gdzie można złożyć zawiadomienie o przestępstwie, czy można to zrobić anonimowo oraz jakie prawa przysługują osobie w związku ze złożeniem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w poradniku „ Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie” opracowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Biuro Służby Kryminalnej KGP. Poradnik jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komendy Głównej Policji, a także na stronach komend wojewódzkich policji.