Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi blisko spraw społecznych

Data publikacji 22.01.2018

Dzielnicowi to funkcjonariusze stanowiący wizytówkę polskiej Policji. Nie są im obce społeczne problemy, a im częściej spotykają się i rozmawiają z ludźmi, tym łatwiej jest im dbać o bezpieczeństwo w swoim rejonie. Ostatni czas szczególnie obfitował w rozmowy gorzowskich dzielnicowych ze społeczeństwem. Policjanci spotykali się z mieszkańcami Administracji Domów Mieszkalnych Zawarcia i Zakanala oraz uczestniczyli w naradzie szkoleniowej prezesów Rodzinnych Ogródków Działkowych, gdzie poruszane tematy zdecydowanie ukierunkowane były na wzrost bezpieczeństwa w tych miejscach.

Dzielnicowi Komisariatu Policji II w Gorzowie Wlkp. zawsze przygotowani są do dyskusji, a to między innymi dzięki wiedzy i możliwości codziennego korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz realizacji planów priorytetowych wskazujących z jakimi trudnościami i sytuacjami, gdzie łamane jest prawo, borykają się mieszkańcy danej dzielnicy. Spotkania dzielnicowych ze społeczności wpisują się również w ogólnokrajowy program „Dzielnicowy bliżej nas.”

Najczęściej pojawiającymi się tematami podczas spotkań dzielnicowych z lokalną społecznością są m.in. kradzieże i włamania do piwnic, altanek, mieszkań, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dbałość o bezpieczeństwo własne, szczególnie seniorów i osób samotnych. Spotkanie Prezesów i licznego grona przedstawicieli Rodzinnych Ogródków Działkowych było okazją do dyskusji właśnie o kradzieżach z włamaniami do altanek działkowych, wypalaniu śmieci na działkach, ale też problemie przebywających na działkach osobach bezdomnych. Dla mieszkańców Zawarcia i Zakanala ważnym aspektem było omówienie spraw ładu i porządku publicznego czy tez prawidłowego parkowania przy blokach. Dzielnicowi po raz kolejny przypomnieli uczestnikom spotkań o społecznej roli dzielnicowego i możliwości rozmów w Punktach Konsultacyjnych. Ponadto podkreślili walory korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i możliwości sygnalizowania poprzez mieszkańców miejsc zagrożonych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a jego wzrost warunkuje przede wszystkim chęć dialogu i wzajemnej współpracy.

mł. asp. Agata Kądziołka-Świderska
Wydział Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony