Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wysokie grzywny za niebezpieczną jazdę. Kierowcy wcześniej zatrzymani przez grupę SPEED

Data publikacji 15.04.2021

Policjanci z gorzowskiej grupy SPEED wielokrotnie za popełnione przez kierowców wykroczenia, rezygnują z nałożenia mandatu i sprawy kierują do sądu, który nakłada wysokie kary. Za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym kolejni kierowcy będą musieli zapłacić 4000 i 5000 złotych grzywny. To potwierdzenie, że zbyt szybka jazda nie jest akceptowana i powoduje zagrożenia.

Grupa SPEED została powołana do eliminowania z dróg kierowców, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego. Policjanci w nieoznakowanych radiowozach spotykają się z niebezpiecznymi zachowaniem na drogach Gorzowa Wielkopolskiego i okolic. Taka jazda kończy się dla kierowców kontrolą i poważnymi konsekwencjami. Nie może być inaczej, jeśli kierujący decyduje się na jazdą w terenie zabudowanym z prędkością trzykrotnie większa niż dozwolona. Kierowcy nie mogą liczyć na pobłażanie. Niedostosowanie prędkości to nadal główna przyczyna drogowych tragedii. Dlatego policjanci wielokrotnie odstępują od kilkusetzłotowego mandatu i sprawy kierują do sądu, który ma uprawnienia do nałożenia wysokiej grzywny. I z tej możliwości korzysta potwierdzając, że policyjna praca na rzecz bezpieczeństwa jest niezbędna, a nieodpowiedzialne zachowania należy eliminować.

Kierowca audi, 25-latek z powiatu gorzowskiego, będzie musiał zapłacić aż 5000 złotych grzywny za jazdę z prędkością 171 kilometrów na godzinę na drodze wojewódzkiej. To o 121 za dużo. 23-letni kierowca BMW na liczniku miał 162 kilometry na godzinę i został zatrzymany przez policjantów. Sąd nałożył grzywnę w wysokości 4000 złotych. Do obu sytuacji doszło pod koniec lutego 2021 roku na drodze wojewódzkiej w132 w miejscowościach, gdzie jest ograniczenie prędkości do 50. To ta sama trasa, na której w kwietniu doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginęły dwie młode osoby. Policyjne działania są zatem konieczne, by ograniczać niebezpieczne zdarzenia.

Po przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę, kierujący muszą się liczyć nie tylko z wysokimi karami. To także utrata prawa jazdy na 3 miesiące. W tym roku w takich okolicznościach gorzowscy policjanci zatrzymali uprawnienia prawie 200 osobom.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony