Aktualności

Spotkania online z uczniami. Kandydatów do Policji coraz więcej

Data publikacji 28.04.2021

Szeregi gorzowskiej policji zasilają nowi funkcjonariusze. W minionych 12 miesiącach mundur założyło kolejnych kilkadziesiąt osób. Służba w Policji daje możliwość rozwijania swoich umiejętności i pasji. Miedzy innymi o tym rozmawiają policjanci prewencji gorzowskiej jednostki podczas spotkań online z uczniami szkół średnich. To propozycja zwłaszcza dla klas maturalnych, bo absolwenci za chwilę staną przed wyborem swojej drogi zawodowej.

Sporo kandydatów składa dokumenty, by wstąpić w szeregi gorzowskiej Policji. W minionych 12 miesiącach przyjęto ponad 60 osób. Są jeszcze wolne miejsca i chętnych nie brakuje. Stabilne zatrudnienie i ciekawa praca powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na służbę w niebieskim mundurze. Funkcjonariusze gorzowskiej prewencji w spotkaniach online zachęcają uczniów szkół średnich do wstąpienia w szeregi Policji. Młodzi ludzie, którzy za chwilę staną przed wyborem swojej drogi zawodowej, maja szansę zadać pytania doświadczonym policjantom o warunki służby i proces rekrutacji, który składa się z kilku elementów.

Po złożeniu dokumentów i ich oceny kandydat jest kierowany na test wiedzy i sprawności fizycznej. Kolejny etap to test psychologiczny, gdzie sprawdzane są predyspozycje intelektualne, zachowania społeczne, stabilność i postawa w pracy. Uzyskane wyniki są porównywane do profilu wymagań kandydata do służby w Policji. Kolejnym elementem rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna obejmująca obszary dotyczące umiejętności  komunikowania się z innymi osobami, motywacja do podjęcia służby, społeczna postawa wobec ludzi i umiejętność autoprezentacji. Po jej zaliczenia kandydat kierowany jest na komisję lekarską. Warto zajrzeć w INFORMATOR DLA KANDYDATÓW, gdzie wszystkie etapy są szczegółowo opisane.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim