Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz już z zarzutami. Spał w aucie, gdy zaskoczyli go policjanci

Data publikacji 02.09.2021

Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za szereg włamań w Gorzowie i jego okolicach. Dzięki ustaleniom służb kryminalnych, został zaskoczony przez funkcjonariuszy, kiedy spał w aucie zaparkowanym na parkingu przy stacji paliw. Miał przy sobie także amfetaminę. Usłyszał łącznie 10 zarzutów, za które grozi mu kilkuletnie więzienie. W jego sprawie prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

Policjanci z gorzowskiej komendy otrzymali informacje o kilku włamaniach, do których doszło w sierpniu na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i w pobliskich miejscowościach. Podejrzany włamał się między innymi do foodtrucka, pizzerii, pomieszczeń biurowych firm, kiosku i warsztatu samochodowego. Po wejściu do środka zabierał pieniądze lub narzędzia. Z kiosku ukradł nawet bilety. Wizerunek mężczyzny został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Po potwierdzeniu jego danych osobowych, kryminalni z II Komisariatu Policji musieli ustalić miejsce jego przebywania. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna przemieszcza się. Praca operacyjna doprowadziła ich do podejrzanego. 27-latek został zatrzymany we wtorek (31 sierpnia) na ul. Złotego Smoka, kiedy spał w samochodzie. Był kompletnie zaskoczony, gdy wcześnie rano przy aucie, pojawili się policjanci. Zatrzymany mężczyzna trafił do gorzowskiej komendy, a śledczy zbierali obciążający go materiał dowodowy. Policjanci zabezpieczyli przy podejrzanym kilka działek amfetaminy.

Praca śledczych pozwoliła na postawienie podejrzanemu aż 9 zarzutów kradzieży z włamaniem i kolejnego dotyczącego posiadania narkotyków. Przestępcze działanie mężczyzny spowodowało straty w wysokości ponad 50 tysięcy złotych. Policjanci z komisariatu ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwa, których dokonał w Gorzowie Wielkopolskim, Deszcznie, Jeninie, Witnicy i Kłodawie. W jego sprawie prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Za kradzieże z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Film vid1.mp4

Pobierz plik vid1.mp4 (format mp4 - rozmiar 12.42 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony