Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Były emocje i zaskoczenie. Policjanci pomagają chorej Wiktorii

Data publikacji 24.11.2021

Nadkomisarz Magdalena Ziętek nieustannie zbiera nakrętki dla Wiktorii, dziewczynki chorej na wrodzoną łamliwość kości. W urodziny 16-latki gorzowska policjantka wraz z rodziną i dyrekcją zorganizowali niespodziankę. Było zaskoczenie i ogromna radość. Funkcjonariusze życzyli spełnienia marzeń i by uśmiech nie znikał z jej twarzy. Po wizycie w szkole policjanci przekazali kolejne kartony i worki wypełnione nakrętkami. Środki z ich recyklingu pomogą w rehabilitacji Wiktorii.

Już 16-lat kończy Wiktoria, gorzowianka, której pomagają policjanci z komendy miejskiej. W ten szczególny dzień zorganizowano dla niej wraz z rodziną i szkołą niespodziankę. Było wzruszenie i ogromne zaskoczenie. Nie pierwszy jednak raz policjanci odwiedzają dziewczynkę. W zbiórkę na rehabilitację zaangażowała się nadkomisarz Magdalena Ziętek.

Cała akcja dla Wiktorii zrodziła się w komendzie 2,5 roku temu i stała się dla policjantów codziennością. Skala przedsięwzięcia zaskakuje, bo zbieranie dla naszej gorzowianki wciąż zwiększa zasięg. Kartony z nakrętkami przesłali mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Nakrętki otrzymaliśmy również z Warszawy oraz Kielc. Do akcji zbierania włączają się również gorzowskie szkoły i firmy. Wśród pomagających jest także mnóstwo anonimowych osób, które przynoszą do komendy nakrętki. Regularnie zapełnia się metalowe serce, które stoi przed wejściem. To wszystko świadczy o chęci pomagania innym osobom. Warto przekonywać członków swoich rodzin, że niewymagające wysiłku zbieranie może przynieść wiele dobrego.

Wszystkie nakrętki trafiają do recyklingu, a otrzymane pieniądze pozwalają pokryć chociaż częściowo koszty związane z rehabilitacją Wiktorii. Teraz kolejny transport trafi na jej leczenie. Oczywiście nie kończy to zbiórki. Pomóc może każdy, a za każdą nakrętkę, która zostanie wrzucona do serca przed komendą dziękujemy. Wiemy, jak istotnym są wsparciem w rehabilitacji Wiktorii.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • policjantka wraz z dyrekcją i rodziną z tortem
  • policjantka trzyma tort, składa życzenia dziewczynce
  • policjantka z dyrekcją stoi obok dziewczynki na wózku
  • policjantka i dziewczynka na wózku
  • policjanci niosą kartony w stronę busa
  • policjant z opakowaniami z nakrętkami
  • nakrętki w metalowym sercu
  • policjant z wózkiem, na którym są kartony
  • policjanci pakują nakrętki

Film wik1.mp4

Pobierz plik wik1.mp4 (format mp4 - rozmiar 15.57 MB)

Pliki do pobrania

  • 189.68 KB
Powrót na górę strony