Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne kontrole przestrzegania obostrzeń

Data publikacji 07.12.2021

Obowiązujące przepisy związane z trwającą pandemią służą ograniczeniu liczby chorych. Do walki z koronawirusem potrzebna jest przede wszystkim odpowiedzialność każdego z nas, dlatego policjanci reagują na osoby, które w sposób świadomy lekceważą panujące zasady. Funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolują przestrzeganie obostrzeń w środkach komunikacji i współpracują w tym zakresie z miejskim przewoźnikiem.

Policyjne kontrole przestrzegania przepisów epidemiologicznych są prowadzone w trosce o życie i zdrowie Polaków. Tylko będąc odpowiedzialnym nie tylko za siebie, ale także inne osoby, możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii. Dlatego policjanci przypominają o obowiązujących zasadach i stanowczo reagują na lekceważenie przepisów. Funkcjonariusze ruchu drogowego wspólnie z miejskim zakładem komunikacji kontrolują autobusy i tramwaje. Policjanci sprawdzają, jak przestrzegane są przepisy. Podobne działania prowadzone są w miejscach, w których mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. To wspólne działania ze służbami sanitarnymi. W okresie przedświątecznym policyjnych patroli należy spodziewać się zwłaszcza w galeriach handlowych i sklepach.

Jedynym właściwym sposobem noszenia maseczki jest zakrycie nosa i ust. Niektóre osoby to lekceważą, obniżają ją na brodę lub noszą w kieszeni. Taki sposób na pewno nie chroni nikogo. Duża liczba chorych i zgonów powinna skłonić każdego do przemyśleń. Dbajmy nie tylko o siebie, ale także o innych. Tylko wspólnym wysiłkiem możemy ograniczyć zachorowania na covid 19.

Informacje o obowiązujących przepisach można znaleźć na stronie internetowej:

ZASADY I OGRANICZENIA

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
Powrót na górę strony