Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wybita szyba w autobusie i zraniona nastolatka. Podejrzany szybko zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 02.05.2022

Gorzowscy policjanci szybko po zgłoszeniu zatrzymali mężczyznę, który butelką wybił szybę w autobusie i uciekł z miejsca. Podróżująca pojazdem nastolatka została raniona odłamkami szkła. Podejrzany został zauważony kilkaset metrów dalej, gdy wchodził do sklepu. Został zatrzymany i czeka na zarzuty.

Funkcjonariusze zgłoszenie o wybiciu szyby otrzymali w niedzielę (1 maja) po godzinie 17. Wynikało z niego, że mężczyzna na przystanku autobusowym przy ulicy Walczaka rzucił w autobus butelkę. Szkło zraniło podróżującą 14-letnią pasażerkę, która była opatrywana przez pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze ustalili rysopis i ruszyli w poszukiwania podejrzanego. Sprawdzali okoliczne ulice i park. Po chwili patrol zauważył, jak mężczyzna odpowiadający rysopisowi, wchodzi do sklepu przy ulicy 30-go Stycznia. 21-latek został zatrzymany. Był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Świadkowie przekazali, że mężczyzna stojąc na przystanku autobusowym najpierw kopnął w drzwi autobusu, a następnie rzucił w szybę butelką. Szkło zraniło nastolatkę, która znajdowała się w autobusie. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, została przewieziona do szpitala na kolejne badania.

Zatrzymany 21-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia. Ale to nie jedyne kłopoty, jakie go czekają. Mężczyzna odpowiada prawdopodobnie za liczne kradzieże w sklepach na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, za co może usłyszeć kolejne zarzuty.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony