Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podszyli się pod numer banku, twierdzili że pieniądze są zagrożone. Kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Data publikacji 13.06.2022

Prawie 60 tysięcy złotych straciła kobieta, którą zmanipulowali oszuści. Przestępcy twierdzili, ze jej pieniądze w banku są zagrożone i należy wypłacić je z konta. Oszuści podszyli się pod numer telefonu banku. By uwiarygodnić historię, w sprawie występowała osoba, podająca się za funkcjonariusza. Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed tego typu oszustwami.

Metod działania oszustów jest wiele, cel tylko jeden – skłonić do przekazania pieniędzy. Niestety przekonała się o tym gorzowianka, która straciła po rozmowie z przestępcami prawie 60 tysięcy złotych. Kobieta odebrała połączenie od osoby, która rzekomo miała by pracownikiem banku. W rozmowie przekonywała, że pieniądze na koncie są zagrożone i należy szybko działać. By uwiarygodnić swoją historie oszuści podawali się za pracownika banku i policjanta, który miał prowadzić sprawę. Niestety tak manipulowali kobietę, że przekazała ona oszustom prawie 60 tysięcy złotych. Okazało się, że przestępcy podszyli się pod numer telefonu banku. Żadnej akcji policji i banku nie było.

Po raz kolejny przypominamy, by nie wierzyć w podobne historie. Wielokrotnie przestrzegaliśmy przed oszustami, informowaliśmy już o sprawach, w których pokrzywdzeni tracili oszczędności całego życia. Oszuści działają na różne sposoby. Wśród tych często wykorzystanych jest spoofing telefoniczny, który daje możliwość podszycia się pod dowolny numer. W związku z tym należy zachować ostrożność, zwłaszcza jeżeli chodzi o  zgromadzone oszczędności. W razie najmniejszych podejrzeń i próby przekonania, że w działania zaangażowana jest policja, należy zakończyć połączenie i przekazać informację dzwoniąc na numer alarmowy 112. Tylko w ten sposób możemy uchronić pieniądze, znajdujące się na kontach.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony