Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nad wodą tłoczno. O bezpieczeństwo dbają policjanci

Data publikacji 27.06.2022

Bezpieczny wypoczynek nad wodą to jedno z podstawowych zadań, które realizują policjanci w czasie wakacji. Funkcjonariusze patrolują nie tylko publiczne plaże, ale także te dzikie. Gorzowscy mundurowi na łodziach są także obecni na rzece Warcie. Kąpiel jest tu niebezpieczna, ale znajdują się nierozsądne osoby, które lekceważą zakazy.

Funkcjonariusze z gorzowskiej komendy już od pierwszych ciepłych dni patrolują okoliczne jeziora. Policjanci kontrolują przede wszystkim dzikie kąpieliska. Tam kąpiel jest szczególnie niebezpieczna. Podobnie jak na rzece Warcie,gdzie znajdują się osoby, które mimo zagrożenia wchodza do wody. Jak pokazują pojedyncze przypadki, to miejsce jest zdradliwe, a kąpiel w Warcie może kosztować nawet życie. Dlatego policjanci pojawiają się tam regularnie. Początek wakacji spowodował, że na gorzowskich bulwarach sporo było osób chcących spędzić weekend na wolnym powietrzu. Swoją obecnością policjanci chcą przypomnieć, że woda nie wybacza błędów.

Każdemu z nas powinno przyświecać hasło znanej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jest kilka zasad, których przestrzeganie sprawi, że wypoczynek nad wodą będzie wyłącznie przyjemnością. Nie łączmy alkoholu z kąpielą w wodzie, nie przeceniajmy swoich możliwości. Nie starajmy się udowodnić, że potrafimy przepłynąć jezioro czy rzekę. Do kąpieli wybierajmy tylko miejsca dobrze nam znane, najlepiej takie, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. Rozgrzane ciało po długim opalaniu powoli schładzajmy. Spoglądajmy w wodzie na swoich bliskich i znajomych. Dzieci nie pozostawiajmy bez opieki. W czasie wakacji na plażach jest tłoczno i o wypadek nietrudno. Zachowanie rozwagi i trzeźwości pozwoli bezpiecznie spędzić dzień nad wodą.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony