Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Operator miejskiego monitoringu wytypował podpalacza. Podejrzany już z zarzutami

Data publikacji 05.08.2022

Gorzowscy policjanci dzięki informacjom przekazanym przez operatora miejskiego monitoringu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie kontenerów na śmieci. Podejrzany był nietrzeźwy i trafił do gorzowskiej komendy. Usłyszał już zarzuty. Policjanci sprawdzają, czy nie odpowiada za inne, podobne zdarzenia, które miały miejsce na terenie miasta.

Funkcjonariusze informacje o płonących kontenerach na śmieci otrzymali przed północą w środę (3 sierpnia). Szybko okazało się, że wezwanie z okolic ulicy Dworcowej to nie jedyne, do których wyjeżdżali strażacy. Nie było wątpliwości, że doszło do podpalenia. Informacje o tym trafiły do policjantów pełniących nocną służbę. W działania zaangażowano również operatora miejskiego monitoringu. Okazało się, że jedno ze zdarzeń zostało zarejestrowane przez kamery zlokalizowane przy ulicy Spichrzowej. Operatorowi udało się ustalić, że chwilę przed pożarem pojawił się tam mężczyzna. Te ustalenia szybko dotarły do patroli. Nieumundurowani funkcjonariusze po północy na ulicy Sikorskiego zauważyli mężczyznę z plecakiem. Policjanci potwierdzili  u oficera dyżurnego, że może być to osoba podejrzana. 26-letni mężczyzna został zatrzymany w gorzowskiej komendzie. Był nietrzeźwy, w organizmie miał 2 promile alkoholu.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy i wykonali oględziny przy ulicy Dworcowej i Spichrzowej, gdzie doszło do podpaleń. 26-latek usłyszał 2 zarzuty za zniszczenie mienia, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Policjanci nadal zbierają materiał dowodowy, bo w ostatnich dniach na terenie miasta doszło do podobnych sytuacji w w sześciu innych lokalizacjach.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5

Film podpalacz1.mp4

Pobierz plik podpalacz1.mp4 (format mp4 - rozmiar 33.43 MB)

Powrót na górę strony