Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 23.08.2022

Zbliża się koniec wakacji. Gorzowscy policjanci jednak cały czas pracują, realizując działania w ramach „Bezpiecznych wakacji”. Przez ostatnie 2 miesiące policjanci systematycznie kontrolują miejsca letniego odpoczynku, gdzie przebywają dzieci i młodzież. Jednym z celów jest wizytacja obozów i półkolonii organizowanych na terenie miasta, a także powiatu przez policjantki zajmujące się profilaktyką. Wspólne działania służb potrwają do końca wakacji.

Dbając o bezpieczeństwo dzieci, do końca sierpnia policjanci wspólnie z innymi służbami kontrolują te miejsca, gdzie przebywają najmłodsi. Wszystko po to, by zapewnić wszystkim bezpieczny wypoczynek. Funkcjonariusze podczas spotkań rozmawiają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Kontroli również poddawane są zarówno akweny, tereny przywodne jak i zorganizowane formy wypoczynku. Podczas spotkań z organizatorem kolonii, półkolonii lub obozu, policjantki wspólnie z funkcjonariuszem Straży Pożarnej oraz przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-​Epidemiologicznej w Gorzowie Wielkopolskim sprawdzają przede wszystkim legalność zorganizowanej formy wypoczynku, czy dzieci znajdują się pod opieką wykwalifikowanej kadry i czy warunki w jakich przebywają są dla nich bezpieczne. W trakcie spotkań z uczestnikami letniego wypoczynku policjanci rozmawiają o szeroko rozumianym bezpieczeństwie m.in.: w ruchu drogowym, w górach i nad wodą, o kontaktach z osobą obcą oraz zagrożeniach jakie niesie ze sobą eksperymentowanie ze spożywaniem alkoholu. 

Dzięki prowadzonym spotkaniom w ramach programów „Bezpieczne wakacje 2022” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, dzieci i młodzież mają większą świadomość tego co może się wydarzyć, a przede wszystkim jak sobie poradzić w danej sytuacji.  

Do zakończenia wakacji sprawdzeniom zostaną poddane kolejne miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

 

 

 

nadkomisarz Magdalena Ziętek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony