Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończenie lata z gorzowską policją

Data publikacji 29.08.2022

W sobotę, 27 sierpnia, na Starym Rynku odbył się festyn z okazji wakacyjnego zakończenia lata. Na imprezie nie zabrakło również policji, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych osób.

Gorzowscy policjanci jeszcze w ostatnie dni wakacji spotkali się z mieszkańcami naszego miasta, gdzie przekazywali swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu bezpieczeństwa. Sportowe zakończenie lata to impreza, która co roku odbywa się wydarzeń końca lata w mieście. Spotkanie połączone jest zawsze z prezentacją miejskich klubów sportowych. Na imprezie nie zabrakło gorzowskich policjantów z komendy, którzy dbali o bezpieczeństwo, prezentowali sprzęt policyjny, a także przygotowali stoisko informacyjne, gdzie poprzez zabawę omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa na różnych obszarach. Festyn był również świetną okazją do promocji zawodu policjanta.

Mundurowi odwiedzającym stoisko dzieciom przypominali o zasadach bezpieczeństwa w domu i na ulicy. Najmłodszym przypomniano m.in. zasady ruchu drogowego, numery alarmowe, na które należy dzwonić w przypadku zagrożenia, a ponadto dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Dzieci miały również okazję zobaczyć z bliska sprzęt policyjny, który na co dzień wykorzystywany jest przez stróżów prawa, usiąść za kierownicą policyjnego motocyklu, a także porozmawiać z policjantami na nurtujące ich pytania.

Festyn był również świetną okazją do promocji zawodu policjanta. Funkcjonariusze opowiadali o pracy policjantów w różnych pionach i zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi. Każdy zainteresowany otrzymał również ulotkę profilaktyczną, komplet informacji o etapach rekrutacji, a także usłyszał odpowiedzi na konkretne pytania związane ze służbą.

 

 

 

nadkomisarz Magdalena Ziętek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • na zdjęciu stoi troje policjantów przy motocyklu
  • Na zdjęciu motocykl policyjny na którym stoi dziecko i obok policjantka
  • Policjant robi zdjęcie dziecku , które siedzi na motocyklu.
  • Zdjęcie na festynie , gdzie policjantka pomaga założyć uczestnikowi imprezy strój policjanta.
Powrót na górę strony