Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał prawie 3 promile, przyjechał do komisariatu. Ten sam mężczyzna wcześniej przyznał się policjantowi, że jest poszukiwany

Data publikacji 18.10.2022

Do komisariatu przyjechał mężczyzna, który został objęty policyjnym dozorem. Chciał spełnić swój obowiązek nałożony przez prokuratora. Problem w tym, że miał w organizmie prawie trzy promile i do komisariatu przyjechał autem. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że to ten sam człowiek, który niedawno przyznał się policjantowi po służbie, że jest poszukiwany.

Do komisariatu policji przy ulicy Zygalskiego wszedł w piątek (14 października) wieczorem mężczyzna. Podszedł do oficera dyżurnego i oznajmił, że prokurator nałożył na niego dozór. W związku z tym musi stawić się w jednostce policji. Mężczyzna wyciągnął dokument tożsamości, by się wylegitymować i załatwić sprawę. Dyżurny nabrał podejrzeń co do stanu jego trzeźwości. W tym samym momencie do pomieszczenia wszedł inny funkcjonariusz, który z daleka widział, jak mężczyzna wychodzący z auta wyrzucił papierosa. Policjant chciał mu zwrócić uwagę. Wtedy dyżurny stwierdził, że mężczyzna do komisariatu przyjechał autem nietrzeźwy. Alkomat wskazał, że 31-latek ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Kolejnego dnia usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Co ciekawe, to ten sam mężczyzna, który kilka dni wcześniej miał problem z wyjazdem z garażu. Nie wiedział, że rozmawia z policjantem i przyznał się że jest poszukiwany:

https://gorzow-wielkopolski.policja.gov.pl/go1/serwis-informacyjny/aktualnosci/43145,Nie-wiedzial-ze-rozmawia-z-policjantem-i-przyznal-sie-ze-jest-poszukiwany.html

31-latek usłyszał w komendzie w Strzelcach Krajeńskich zarzut za kradzież paliwa. Za podobne przestępstwa był już rozliczany wcześniej także w gorzowskim komisariacie. Teraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony