Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszedł na fontannę z… elektryczną hulajnogą. Przed policjantami próbował jeszcze uciekać pieszo

Data publikacji 04.11.2022

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który postanowił „zaparkować” elektryczną hulajnogę na... Fontannie Pauckscha. Całą sytuację zauważył operator miejskiego monitoringu. Kiedy na miejscu pojawił się patrol, mężczyzna próbował jeszcze uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany i trzeźwieje w komendzie.

Do zdarzenia doszło w centrum Gorzowa Wielkopolskiego w nocy z czwartku na piątek (3/4 listopada). Kilka minut przed północą policjanci pełniący służbę na terenie miasta otrzymali informację od dyżurnego komendy, by przemieścić się w okolice katedry. Operator miejskiego monitoringu zauważył, jak mężczyzna wszedł na Fontannę Pauckscha i zaczął wciągać na nią...hulajnogę elektryczną.

Po tej informacji policjanci szybko pojechali na miejsce. Mężczyzna siedział na fontannie, a kiedy zauważył patrol, zeskoczył i zaczął uciekać w stronę ulicy Obotryckiej. Pościg nie trwał jednak długo. Policjanci po kilkudziesięciu metrach zatrzymali 23-latka. Od razu zorientowali się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie tylko to potwierdziło. 23-latek w swoim organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Policjantom na miejscu mówił, że hulajnogę wniósł na fontannę dla żartu.

Mężczyzna został przewieziony do gorzowskiej komendy, gdzie trzeźwieje. Będzie odpowiadał za zakłócanie porządku publicznego. Elektryczna hulajnoga, która można wypożyczyć na aplikację, wróciła na chodnik.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • #1
  • #2
  • #3

Film video

Pobierz plik video (format mp4 - rozmiar 25.82 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony