Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny i aktywny senior

Data publikacji 24.11.2022

Gorzowscy policjanci przez cały rok pracują nad bezpieczeństwem osób starszych. Seniorzy, którzy często stają się ofiarami oszustów, dzięki funkcjonariuszom mogą dowiedzieć się, jak nie dać się zmanipulować przestępcom. Spotkanie gorzowskiej radnej Haliny Kunickiej, Anny Sadzik z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie oraz policjantek z wydziału prewencji w ramach programu „Bezpieczny i aktywny senior” było okazją nie tylko do rozmowy o bezpieczeństwie, ale także na temat zdrowego stylu życia.

W gorzowskiej komendzie policjantki wydziału prewencji, asp. Agata Kądziołka, mł. asp. Agnieszka Wiśniewska wraz z radną Haliną Kunicką oraz Anną Sadzik z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie spotkały się z grupą seniorów, by w ramach programu „Bezpieczny i aktywny senior” przekazać cenne informacje dotyczące oszustw, przemocy jak również zdrowego stylu życia. Przedstawiciele seniorów mogli wsłuchać się w rady, które następnie trafią do kolejnych starszych mieszkańców miasta. Wszyscy chcą wypracować taki model przekazywania informacji, by dotarły one do jak największego grona osób.

Policjantki omówiły tematykę przeciwdziałania oszustwom, w których bardzo często ofiarami stają się osoby starsze. Funkcjonariuszki omówiły metody działania i stosowanie technik manipulacji, które doprowadzają do przekazania oszustom oszczędności. Spotkania dotyczące przeciwdziałania oszustwom na szkodę osób starszych prowadzone są przez funkcjonariuszy w ramach projektu “Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności“, w tym akcji „Powiadom swojego seniora“.

Gorzowska radna, Halina Kunicka zachęcała do aktywnego spędzania czasu. W tej tematyce posiada ogromne doświadczenie w zakresie treningów, dietetyki, rehabilitacji, odnowy biologicznej czy psychologii w sporcie. Z kolei Anna Sadzik z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie omówiła sprawy socjalnego wsparcia seniorów, a także wyjaśniała jak przeciwdziałać przemocy w rodzinie wśród osób starszych.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7
Powrót na górę strony