Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali busa pół godziny po kradzieży. Podejrzany z zarzutami

Data publikacji 05.01.2023

Współpraca policjantów z Gorzowa Wielkopolskiego i Międzyrzecza doprowadziła do odzyskania skradzionego busa wraz z narzędziami oraz zatrzymania podejrzanego. Funkcjonariusze o kradzieży dowiedzieli się kilka minut po zdarzeniu. Dobra komunikacja, ustalenia służb i zadania dla patroli skutkowały zatrzymaniem podejrzanego w sąsiednim powiecie pół godziny po zdarzeniu.

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego o kradzieży fiata ducato dowiedzieli się w środę około godziny 1.30. Właściciel zgłosił, że kilka minut wcześniej jego bus odjechał z parkingu. Jeden z domowników usłyszał niepokojący hałas. Okazało się, że ktoś zabrał auto. Informacja o kradzieży została szybko przekazana do patroli w mieście, a także pozostałych jednostek Policji. Do namierzenia sprawcy ruszyły służby kryminalne. Śledczy wiedzieli, że liczy się każda minuta, dlatego próbowali ustalić drogę odjazdu busa. Przy tego typu sytuacjach obsługa miejskiego monitoringu sprawdza nagrania z kamer.

Informacje o kradzieży została przekazana między innymi do policjantów z Międzyrzecza. Funkcjonariusze ruszyli w stronę trasy S3. Na ulicy Kazimierza Wielkiego zauważyli fiata ducato, którego od razu zatrzymali do kontroli. Kierowca zachowywał się nerwowo. Funkcjonariusze potwierdzili, że jest to pojazd skradziony około pół godziny wcześniej w Gorzowie Wielkopolskim. Mężczyźnie założono kajdanki i zatrzymano w międzyrzeckiej komendzie. Oprócz busa wartego 50 tysięcy złotych policjanci odzyskali także warte 20 tysięcy złotych narzędzia, które znajdowały się w przestrzeni bagażowej.

Policjanci po wykonaniu niezbędnych czynności zwrócili busa właścicielowi. W czwartek (5 stycznia) 33-letni podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzież z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Przed nim jeszcze czynności w gorzowskiej prokuraturze.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony