Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny pierwszy dzień wiosny

Data publikacji 21.03.2023

Gorzowscy policjanci wykorzystują każda okazje, by z dziećmi rozmawiać o bezpieczeństwie. Funkcjonariuszki w pierwszy dzień wiosny spotkały się z uczniami, by poruszyć bardzo ważne tematy. Na wiele pytań dzieci znają już odpowiedź, ale o bezpieczeństwie w domu i na ulicy dorośli powinni rozmawiać każdego dnia.

Policjanci Wydziału Prewencji gorzowskiej komendy miejskiej spotykają się z uczniami przez cały rok. Regularnie odwiedzają dzieci, by w kilku słowach przedstawić podstawowe zasady bezpieczeństwa. W trakcie spotkań dzieci nie tylko mogą wysłuchać cennych rad dotyczących zachowania się w domu czy na ulicy, ale także zadawać pytania. Pierwszy dzień wiosny i coraz lepsza pogoda sprawia, że dzieci chętniej wychodzą z domów, by wraz z kolegami spędzić czas na powietrzu.

Oprócz rozmowy na tematy bezpieczeństwa, uczniowie mieli okazję obejrzeć nowoczesny, elektryczny radiowóz. Dzieci chętnie się do niego przymierzały, udając pracę policjantów. Kto wie, może wśród uczniów są przyszli policjanci. Podczas spotkań policjantki wielokrotnie słyszały deklaracje dzieci, że w przyszłości założą granatowy mundur.

Powrót na górę strony