Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie i nadchodzących wakacjach z policjantami

Data publikacji 06.06.2023

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Pogoda sprzyja, a dla dzieci i dorosłych organizowane są różne spotkania i festyny, w których aktywny udział biorą gorzowscy policjanci. Funkcjonariusze mówią o bezpieczeństwie, a także przedstawiają specyfikę swojej pracy.

Piękna pogoda sprzyjała w miniony weekend, dlatego mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego i okolic chętnie wychodzą z domu, by z najmłodszymi aktywnie spędzić dzień. Policjanci wykorzystują wszelkie spotkania i festyny do tego, by rozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji. Funkcjonariusze przypominają o kilku podstawowych zasadach. Wiele dzieci z policjantami spotkały się już w szkołach podczas zajęć profilaktycznych. Nie miały więc problemu by odpowiedzieć na kilka pytań mundurowych. Policjanci przez najbliższe tygodnie będą mówili przede wszystkim o akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Chcemy w ten sposób uniknąć przykrych wydarzeń w czasie wakacji.

Podczas spotkań z mieszkańcami policjanci promują także swój zawód. W ostatnich latach sporo chętny założyło granatowy mundur. Zakończenie roku szkolnego to doskonały moment dla absolwentów szkół średnich i studentów, by zastanowić się nad swoją przyszłością. Mogą oni porozmawiać z funkcjonariuszami, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące nie tylko poszczególnych etapów rekrutacji, ale także warunków pracy. Zachęcamy więc, by podczas festynów odwiedzać stoiska policjantów.

Powrót na górę strony