Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast upomnienia - pomoc. Policjanci zanieśli kobiecie zakupy, zaprowadzili do apteki

Data publikacji 18.08.2023

Policjanci ruchu drogowego patrolowali jedno z gorzowskich osiedli, kiedy zauważyli kobietę przechodzącą przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Okazało się, że 82-latka chciała skrócić sobie drogę do apteki. Policjanci pouczyli kobietę, a po zakończeniu interwencji nie tylko ją bezpiecznie odprowadzili, ale także zaproponowali zaniesienie zakupów.

Policjanci gorzowskiego ruchu drogowego patrolowali okolice ulicy Szarych Szeregów, kiedy zauważyli przechodzącą w niedozwolonym miejscu kobietę. Funkcjonariusze na takie zachowanie są szczególnie wyczuleni, bo bezpieczeństwo pieszych jest jednym z priorytetów w ich pracy. Postanowili więc porozmawiać z kobieta o jej zachowaniu. Okazało się, że wykroczenie popełniła 82-latka, która niosła zakupy. Ich ciężar spowodował, że nie mogła dojść do przejścia i zdecydowała się na przejście poza nim. Jej celem była apteka.

Policjanci z kobietą porozmawiali i poinformowali ją, że interwencja zakończy się dla niej pouczeniem. Przestrzegli jednak przed tym, by uważała na drodze, bo w zderzeniu z pojazdem szanse na uniknięcie poważnych obrażeń są małe. Na koniec interwencji policjanci odprowadzili 82-latkę do apteki, a wiedząc już, że kobieta ma problem z ciężkimi zakupami, zaproponowali że je zaniosą.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony