Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy zatrzymany przez policję na S3. Kolejny zakończył jazdę dzięki gorzowskiej projektance mody

Data publikacji 29.08.2023

Policjanci gorzowskiej drogówki codziennie badają stan trzeźwości kierowców. Podczas akcji w różnych miejscach mogą w krótkim czasie skontrolować setki kierujących. Działania przynoszą skutek, bo eliminują z dróg pijanych kierowców. Na trasie S3 zatrzymany został kierowca ciężarówki, który miał prawie promil. W eliminacji takich zagrożeń pomagają także inni kierowcy. Wśród nich gorzowska projektantka, Natalia Ślizowska, która wraz z mężem uniemożliwiła jazdę mocno nietrzeźwemu kierowcy, który przyjechał do sklepu po alkohol.

Na drogi codziennie wyjeżdżają patrole ruchu drogowego. Priorytetem dla nich jest zapewnianie bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze prowadzą kontrole kierowców i ich pojazdów. Kierujący musza przestrzegać wielu zasad, w tym tej podstawowej, dotyczącej trzeźwości za kierownicą. Policjanci sprawdzają, jak kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. Przypadki zatrzymanych nietrzeźwych za kierownicą potwierdzają, ze liczne kontrole trzeźwości są niezbędne. W poniedziałek (29 sierpnia) policjanci zatrzymali na trasie S3 kierowcę ciężarówki, który miał w swoim organizmie 0,7 promila. W walce z nietrzeźwymi kierowcami policjanci mają także solidnych partnerów. Są to inni kierowcy, którzy nie akceptują pijanych za kierownicą. Wśród nich jest gorzowska projektantka mody, Natalia Ślizowska, która kilka dni temu na drodze w Lipkach Wielkich zauważyła podejrzenie jadące auto. Kierowca zaparkował auto przed sklepem i wszedł do niego, by kupić alkohol. Plany przerwała mu pani Natalia, która wraz z mężem zabrała mu kluczyki i uniemożliwiła dalsza jazdę. Patrol, który przyjechał na miejsce potwierdził nietrzeźwość 69- latka. W swoim organizmie miał prawie dwa promile alkoholu. Na szczęscie dzięki właściwej reakcji, nie doszło do tragedii.

Obywatelska postawa jest godna pochwały. Nie zapominajmy jednak, by mierzyć siły na zamiary. Zawsze należy zwracać uwagę na swoje bezpieczeństwo. Nigdy nie ryzykujmy swoim zdrowiem i życiem. Poinformowanie policji o swoich podejrzeniach co do trzeźwości kierowcy jest jak najbardziej właściwym zachowaniem.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony