Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne kontrole prędkości - ROADPOL Safety Days

Data publikacji 21.09.2023

Kilka godzin wzmożonych działań policjantów ruchu drogowego potwierdza, że kierowcy jeżdżą za szybko. Kierujący łamią przepisy nie tylko na drogach wojewódzkich czy krajowych, ale także na ulicach miasta. Niektórzy tracą przez to prawo jazdy na trzy miesiące.

W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności policjanci prowadza działania pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz wspierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

ROADPOL Safety Days to przedsięwzięcie Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kampania przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego prowadzone pod hasłem: Żyj i ratuj życie.

By na drogach nie dochodziło do wypadków a Wizja Zero mogła być zrealizowana, konieczne są działanie policjantów. Funkcjonariusze w jeszcze większej sile wyruszyli w środę (20 września) na drogi, by kontrolować prędkość kierujących. Niestety wciąż wielu kierowców jeździ za szybko. Policjanci podczas działań za te przewinienie wystawili kilkadziesiąt mandatów. Prędkość przekraczają zarówno kierujący autami osobowymi, a także ciężarówkami. Zbyt szybka jazda to nadal główna przyczyna drogowych tragedii, dlatego policjanci nie stosują taryfy ulgowej.

Należy podkreślić, że na drogach jest zdecydowanie bezpieczniej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Policjanci swoimi działaniami i zdecydowana reakcją na łamanie przepisów drogowych dążą do realizacji Wizji Zero. By tak się jednak stało w realizację tych planów muszą włączyć się kierowcy. Namawiamy więc do ściągnięcia nogi z gazu.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7
  • #8
  • #9
Powrót na górę strony