Zgłoś kontrolę autobusu

Ferie zimowe, to czas odpoczynku i zorganizowanych wyjazdów w góry, a także do kina, na basen czy też w inne miejsca oferujące atrakcje dzieciom i młodzieży. O to, by bezpiecznie mogły dojechać do celu, dbają nie tylko rodzice, ale także organizatorzy, którzy zwracają się z prośbą do policjantów o skontrolowanie autobusu przed wyjazdem. Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzają przede wszystkim:

- stan trzeźwości kierujących oraz środków działających podobnie do alkoholu,

- stan techniczny pojazdów, wyposażenie obowiązkowe,

- dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem,

- czas pracy kierowców

W ramach wykonywania kontroli policjanci sprawdzają prawidłowość działania świateł, układu kierowniczego, stanu ogumienia, szczelności układu hamulcowego i sprawności sprężarki. Ponadto policjanci sprawdzają czy autobus wyposażony jest w apteczkę, gaśnice, tabliczki informujące o wyjściu ewakuacyjnym oraz tabliczki informujące, że autobusem przewożona jest zorganizowana grupa dzieci lub młodzieży w wieku do 18 lat. Aby ułatwić zainteresowanym kontakt w omawianej sprawie, sporządzony został wykaz miejsc prowadzenia takich kontroli wraz z numerami telefonów, pod którymi należy zgłaszać jej potrzebę. 

W Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. kontrole autokaru można zgłosić telefonicznie:

  - w godzinach 7:30 – 15:30 pod nr telefonu 957 38 25 70,

  - po godzinie 15:30 pod nr telefonu 957 38 25 11

Kontrole odbywają się całodobowo w Gorzowie Wlkp. przy ul. Wróblewskiego 4 lub w innym miejscu wskazanym przez zgłaszającego.

Powrót na górę strony